הודעה

דיני חברות

כל מה שרצית לדעת על פירוק מרצון של חברה

לפי נתוני רשם החברות כ-20% מהחברות המוקמות בישראל נסגרות בתוך 3 שנים מיום התאגדותן. עם זאת, הליך פירוק חברה בישראל הינו הליך מורכב ומסורבל אשר מכביד מאוד על אילו המבקשים לעשותו ללא קבלת סיוע משפטי מקצועי ו/או ליווי של עורך דין העוסק בתחום. 

המשך קריאה: כל מה שרצית לדעת על פירוק מרצון של חברה

יתרונות וחסרונות בהקמת חברה חדשה

חז"ל אמרו פעם "סוף מעשה תמיד במחשבה תחילה". בישראל קיימות עשרות אלפי חברות רשומות, אולם לפי נתוני רשם החברות רק כ-55% אכן מקיימות פעילות עסקית כלשהי. במילים אחרות, ישנן לא מעט חברות "מדף" אשר מעולם לא התקיימה בהן פעילות עסקית של ממש, ולכן הקמתן בדיעבד, הייתה מיותרת לחלוטין.

המשך קריאה: יתרונות וחסרונות בהקמת חברה חדשה

חשיבותו של עריכת הסכם מייסדים בעת הקמת חברה

לקוח חכם פעם אמר לי: "כשאתה בוחר עם מי להתחתן, אתה צריך לדעת ממי אתה מתגרש". אנשים בעלי חזון וכסף אינם תמיד מודעים לחשיבותו של הסכם מייסדים. לא אחת, חוברים מספר אנשים יחדיו מתוך מטרה אחת – להביא רעיון כלשהו לכדי מימוש מסחרי. או במילים אחרות לתרגם את אותו רעיון לכסף.  ואולם, המציאות מלמדת, שעם רעיון לא ניתן ללכת למכולת.

המשך קריאה: חשיבותו של עריכת הסכם מייסדים בעת הקמת חברה

הביטי מיסוי בפירוק חברה ככלי אפקטיבי לקיזוז חובות

הרעיון הכללי בהקמת חברה הוא השאת רווחים לבעליה. אולם בעסקים ישנם לא מעט מקרים בהם ניתן להיפרע מנכסי החברה (בהיבטי מיסוי) גם כאשר החלטנו לפרק אותה. כעת נשאל כיצד כל האינפורמציה הזאת יכולה לעזור לנו בעת פירוק חברה ? 

המשך קריאה: הביטי מיסוי בפירוק חברה ככלי אפקטיבי לקיזוז חובות