הודעה

דיני תכנון ובנייה

רפורמת המרפסות

רפורמת המרפסות – בין ייאוש לתקווה | מאת עו"ד רפאל דיין

המשך קריאה: רפורמת המרפסות

צו הריסה מנהלי – איך יוצאים מזה?

צו הריסה מנהלי כשמו כן הוא, מדובר בהוראה של השלטונות לבצע הריסה של מבנה קיים. הסמכות להוצאת הצו מסורה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה שבו שוכן הנכס המיועד להריסה. צווים אלו לרוב מוצאים כנגד בנייה שנעשתה ללא היתר בנייה של מבנה שחורג מתב"ע (תוכנית בניין עיר), תמ"מ (תוכנית מתאר מקומית) או תמ"א (תוכנית מתאר ארצית), או כנגד שימוש חורג מבלי לקבל היתר או תוך סטייה מההיתר.

המשך קריאה: צו הריסה מנהלי – איך יוצאים מזה?

בונים לכם "מפלצת" מול הבית ? זכותם להתנגד !

אין זה סוד כי בשנים האחרונות הבנייה הרוויה בערים הגדולות הולידה "מפלצות" בטון אימתניות, אשר כל קשר בינן לבין תכנון אורבאני הינו מקרי בהחלט. 

עם זאת, ברוב המקרים, ציבור הדיירים נתקל באותן "מפלצות" בטון כאשר הפרויקטים אושרו או בדרך לקבלת היתר בנייה מהוועדה המקומית, הגילוי מתרחש בד"כ כאשר הדיירים מבחינים בשלט או הדמיה שמציב היזם כחלק מהחובה הקיימת בחוק התכנון והבנייה כיום. כך נוצר לו תרחיש ובו פעמים רבות, דיירים מגלים כי, באזור המגורים שלהם עתיד לבנות, מרכז קניות, פארק תעשייה או כמו בחלק הארי של המקרים, "סתם" גורד שחקים המיועד למגורים לאילו שהפרוטה מצויה בכיסם.

המשך קריאה: בונים לכם "מפלצת" מול הבית ? זכותם להתנגד !

כל מה שרציתם לדעת על פיצול דירות

המוח היהודי מאז ומעולם המציא לנו "פטנטים" אחד המובהקים שבהם הוא היכולת של בעלי דירות מגורים לפצל אותם ולהשכירם לכל המרבה במחיר. במסגרת מאמר קצר זה לא אתיימר לדון בשאלת המוסריות שבפיצול זה אלא בשאלת החוקיות, במילים אחרות, האם מותר לפצל דירת מגורים ובאילו תנאים ניתן לעשות זאת ? 

המשך קריאה: כל מה שרציתם לדעת על פיצול דירות